دانشگاه هرمزگان
EnAr

در اولین همایش ملی خود مراقبتی دانشگاه هرمزگان مطرح شد؛

در اولین همایش ملی خود مراقبتی دانشگاه هرمزگان مطرح شد؛

در  اولین همایش  ملی خود مراقبتی دانشگاه هرمزگان مطرح شد؛

*انتخاب دانشگاه هرمزگان به‌عنوان قطب خود مراقبتی در بین دانشگاه‌های کشور / معرفی مرکز مشاوره دانشگاه هرمزگان به‌عنوان مرکز مشاوره فعال در ارزیابی سال ۱۴۰۰در بین مراکز مشاوره دانشگاه‌های سراسر کشور*

◀️ دکتر محمدصادقی با تشکر از تلاش‌های انجام‌شده در مرکز مشاوره دانشگاه و اعلام خبر انتخاب دانشگاه هرمزگان به‌عنوان قطب خود مراقبتی در بین دانشگاه‌های کشور افزود :  خود مراقبتی هزینه و منافع را تجمیع کرده و سود آفرینی فراوانی دارد که با مسلح شدن به آن می‌توان از آن‌ها استفاده کرد.
دکتر صادقی در اولین همایش خود مراقبتی دانشگاه هرمزگان، افزود: امروزه خود مراقبتی رفتاری اکتسابی و هدفمند است بنابراین با آموزش و حرکت در یک‌جهت معین می‌توان به کمک اصول خود مراقبتی جامعه‌ای سالم‌تر و درنتیجه شاهد کاهش هزینه‌ها بود.
وی ادامه داد: دانشگاه هرمزگان قطب خود مراقبتی در کشور است و امید می‌رود در این حوزه تعالی بهتری داشته باشیم و بتوانیم جامعه را دررسیدن به سطح بالاتری از رفاه و سلامت همراهی نماییم.
رئیس دانشگاه هرمزگان اضافه کرد: امروزه که در نسل پنجم دانشگاه‌ها زندگی می‌کنم و نهادهای علمی و آموزشی به پاسخگویی به نیازهای اجتماعی بیشتر نزدیک‌تر شده‌اند و یکی از رسالت‌های آن ارتقاء کیفیت زندگی انسان‌هاست. ما طراحانی هستیم که قرار است نظام شخصیتی جامعه را ترسیم کنیم، به‌عنوان محصول دانشگاه به جامعه و جهان صادر کنیم.
وی بابیان اینکه مرکز مشاوره دانشگاه هرمزگان به‌عنوان مرکز برتر در کشور مطرح است، یادآور شد: این حکایت از آن دارد که به مؤلفه‌های زیستن سالم احترام می‌گذاریم و پاسخگویی را به جامعه میزبان آغاز کرده‌ایم.

◀️ دکتر  موسی جاودان نیز در ادامه این همایش افزود : فرد برای خود مراقبتی بایستی دانش داشته باشد و آن را تبدیل به مهارت کرده و مهارت را بکار گیرد، بر اساس آمار رئیس سازمان بهزیستی نزدیک به ۳۰ درصد افراد در جامعه دچار اختلالات روانی هستند و وقتی آمار را به‌صورت سالانه از گذشته بررسی کنیم متوجه می‌شویم این آمار هرسال رو به افزایش است.
وی افزود: به‌عنوان متولی جامعه دانشگاهی خود تلاش داریم آموزش‌هایی بدهیم که چگونه افراد در زمینه‌های مختلف از سلامت خود به‌عنوان‌مثال سلامت جسمانی مراقبت کنند.
رئیس مرکز بهداشت، درمان و مشاوره دانشگاه هرمزگان افزود: مسئله‌ای که در جامعه وجود دارد تنظیم هیجان‌هاست، شاهدیم که چگونه افراد جامعه از قبیل زنان، مردها، رانندگان، دانشجویان و سایر شهروندان با کوچک‌ترین اختلاف شروع به دعوا می‌کنند و کار به زدوخورد می‌کشد، قصد داریم آموزش‌های تنظیم هیجان‌ها را بدهیم تا فرد بداند چگونه باید از روابط بین فردی مراقبت کرد تا کار به کشمکش و نزاع و مرافعه و زدوخورد و ضرب و شتم نکشد، حتی در روابط زن و شویی آمار مشاجره‌هایی که منجر به زدوخورد فیزیکی و قتل می‌شود در حال افزایش است.
عضو هیئت‌علمی دانشگاه هرمزگان با اشاره به پایین بودن احساس تعلق به محیط در جامعه افزود: تلاش داریم به نگاه و نگرش و فرضیه فرد و افراد نسبت به محیط و جامعه کمک کنیم، چنانچه فردی نسبت به‌جایی و محیطی مثلاً استان، شهر یا روستایی احساس ناخوشایندی داشته باشد به خاطر این است که انتظارهایی دارد و اگر شرایط، فرد و محیط نتواند پاسخگوی آن انتظارها باشد این احساس در فرد ایجاد می‌شود اگر به خارج از آن محیط برود انتظارش برآورده می‌شود.

 *روابط عمومی دانشگاه هرمزگان*

بازدید امروز: 1    بازدید کل: 81