نهاد رهبری
 
EnAr

سخنگوی دولت: جشن ازدواج دانشجویی خاطره‌ای به یاد ماندنی است

سخنگوی دولت ضمن حضور در پنجمین کاروان بیست و پنجمین دوره طرح ملی «همسفرتابهشت» گفت: من و همسرم زندگی مشترکمان را سال ۱۳۸۸ با همین ازدواج دانشجویی شروع کردیم.

علی بهادری‌جهرمی، با شرکت در مراسم پنجمین کاروان بیست و پنجمین دوره طرح ملی «همسفرتابهشت» در مرکز همایش‌های بین‌المللی شهدای سلامت مشهدمقدس گفت: من و همسرم زندگی مشترکمان را سال ۱۳۸۸ با همین جشن ازدواج دانشجویی شروع کردیم و از آن زمان هر موقع امام رضا (ع) ما را می‌طلبد و به مشهدمقدس می‌آییم با یادآوری خاطره شیرینی که از آن جشن برای‌مان به یادگار مانده، لبخند بر لبهای‌مان می‌نشیند.

جهرمی خانواده‌محوری را از سیاست‌های مهم دولت دانست و تصریح کرد: یکی از حوزه‌ها که مورد توجه جدی دولت سیزدهم است؛ تشکیل خانواده و فرزندآوری است. دولت سیزدهم از ابتدا تشکیل خانواده و ازدواج جوانان را در اولویت‌های خود قرار داد، چراکه جایگاه خانواده در توسعه و پیشرفت جامعه نقشی اساسی دارد.

وی افزود: در همین راستا از ابتدای سال تاکنون ۶۰۰ هزار وام دانشجویی به جوانان داده شده است. می‌دانیم که در این خصوص برخی بانک‌ها کوتاهی کردند اما ما پیگیر حل این مسئله هستیم و دولت تمام قد، پای این کار ایستاده است.

سخنگوی دولت سیزدهم در خصوص کیفیت برگزاری طرح ملی «همسفرتابهشت» گفت: این جشن برای تمام دانشجویانی که در آن شرکت می‌کنند خاطره‌ای به یاد ماندنی خواهد شد، از سال ۱۳۸۸ که در آن حضور داشتم تاکنون تغییرات بسیاری کرده، به عنوان مثال در آن ایام، تئاتر جزو برنامه‌های این جشن باشکوه نبود، اما امروز دیدم که تئاتر هم به این برنامه اضافه شده است.

شایان ذکر است بیست و پنجمین دوره طرح ملی «همسفرتابهشت» از سی مهرماه آغاز شده است و مشهدالرضا «علیه آلاف التحیه و الثناء» پایتخت فرهنگی جهان اسلام، به همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، هر چهار روز یکبار میزبان یک کاروان‌ از زوج‌های دانشجو از سراسر کشور است. این طرح تا پایان سال پذیرای ۱۰ هزار زوج دانشجو خواهد بود.

2   1
بازدید امروز: 5    بازدید کل: 114
captcha