چاپ        ارسال به دوست

تفاهم‌نامه همکاری سه‌جانبه آموزشی، پژوهشی و فناوری

تفاهم‌نامه همکاری سه‌جانبه آموزشی، پژوهشی و فناوری

 

استانداری هرمزگان، دانشگاه هرمزگان و دانشگاه صنعتی شریف ( پردیس بین‌المللی کیش )

تفاهم‌نامه همکاری‌های سه‌جانبه بین استانداری هرمزگان به نمایندگی مهدی دوستی استاندار استان، دانشگاه هرمزگان به نمایندگی دکتر محمدصادقی سرپرست دانشگاه هرمزگان و دانشگاه صنعتی شریف( پردیس بین‌المللی کیش ) به نمایندگی دکتر غفاری رئیس پردیس بین‌المللی کیش دانشگاه صنعتی شریف منعقد، امضاء و مبادله شد.


 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه هرمزگان، دکتر محمدصادقی سرپرست دانشگاه هرمزگان در این مراسم ضمن تشکر از استاندار محترم و بیان ظرفیت‌های دانشگاه هرمزگان به برنامه‌های دانشگاه در جهت تبدیل‌شدن به قطب علمی اقتصاد دریا پایه در بین دانشگاه‌های کشور و چشم‌اندازهای سال 1415 موضوع برنامه آمایش استان اشاره نمود.

وی بابیان توانمندی‌های علمی دانشگاه صنعتی شریف به‌عنوان دانشگاه پیشرو در حوزه‌های ملی و بین‌المللی، دانشگاه هرمزگان به‌عنوان دانشگاه هدفمند و متعهد به تبدیل‌شدن به قطب علمی اقتصاد دریا پایه در بین دانشگاه‌های کشور و قابلیت‌های همه‌جانبه استانداری هرمزگان تشکیل شبکه‌های بین دانشگاهی را نمونه موفقی از سطح همکاری‌های علمی دانست و تصریح کرد: زیرساخت‌های لازم برای تسهیل همکاری‌های شبکه‌ای فراهم‌شده است و این قبیل تفاهم‌نامه‌ها می‌تواند شتاب بیشتری در گسترش همکاری‌ها ایجاد نماید.

ایشان اظهار داشتند یکی از مأموریت‌های استان هرمزگان تا سال 1415(موضوع سند آمایش سرزمینی استان هرمزگان) تبدیل‌شدن به  پشتوانه فلات مرکزی در تأمین آب موردنیاز است و بر همین اساس، ضرورت دارد که با تکیه‌بر توان فناوری مشترک از آسیب‌های سیستم موجود به اکوسیستم جلوگیری و نیروی انسانی موردنیاز  تربیت گردد.

سرپرست دانشگاه هرمزگان ضمن تأکید به مأموریت دانشگاه هرمزگان در ارائه خدمات تخصصی به جامعه میزبان افزود :  بهینه‌سازی و ایجاد گلخانه‌های هوشمند در برنامه‌های اولویت‌دار دانشگاه قرار دارد و همچنین دانشگاه هرمزگان ساختار آموزشی ، پژوهشی و فناوری خود را متناسب به چشم‌انداز جامعه میزبان و کشور در راستای چشم‌انداز استان، به‌عنوان  قطب دوم صادرات انرژی کشور و قطب اول فولاد کشور و پیشتاز در حوزه علوم و فنون دریایی تنظیم خواهد نمود.

در ادامه مهندس دوستی استاندار هرمزگان بر سه حوزه شیمی ، متالوژی و دریا و توجه به مدل بهره‌وری صنایع موجود تأکید نمودند.

همچنین دکتر غفاری رئیس پردیس بین‌المللی کیش دانشگاه صنعتی شریف نیز بر گسترش همکاری‌های علمی و بین‌المللی تأکید نمودند.

شایان‌ذکر است طرفین توافق نمودند همکاری‌های لازم را در حوزه‌های توسعه رشته‌های دانشگاه هرمزگان، راه‌اندازی پردیس قشم دانشگاه هرمزگان، تبادل استاد و دانشجو، مشارکت‌های بین‌المللی، فرصت‌های مطالعاتی مشترک، توسعه فعالیت‌های دفاتر آزاد و مدارس هوشمند را داشته باشند.

گفتنی است طرفین توافق نمودند ظرف دو هفته آینده جلسه مشترک هیأت رئیسه دانشگاه هرمزگان و دانشگاه صنعتی شریف( پردیس بین‌المللی کیش ) را جهت اجرایی نمودن مفاد تفاهم‌نامه به‌صورت تخصصی برگزار نمایند.

 


١٧:٥٤ - 1400/10/18    /    شماره : ٢٠٤٦    /    تعداد نمایش : ١٣٠خروج