چاپ        ارسال به دوست

امضای تفاهم‌نامه همکاری میان شهرداری بندرعباس و دانشگاه هرمزگان

امضای تفاهم‌نامه همکاری میان شهرداری بندرعباس و دانشگاه هرمزگان

امضای تفاهم‌نامه همکاری میان شهرداری بندرعباس و دانشگاه هرمزگان

با امضای تفاهم‌نامه همکاری میان شهرداری بندرعباس و دانشگاه هرمزگان،گام بلند برای توسعه شهر خلاق برداشته شد. در آیین امضای این تفاهم‌نامه همکاری که به‌صورت برخط برگزار شد علی‌اکبر شیخی فینی رئیس دانشگاه هرمزگان هدف از امضای تفاهم‌نامه با شهرداری بندرعباس را گسترش همکاری در زمینه‌های علمی،پژوهشی،آموزشی و فناوری موضوع شهر خلاق خواند و اظهار امیدواری کرد با در نظر گرفتن امکانات دانشگاه هرمزگان و شهرداری بندرعباس نسبت به هماهنگی و همکاری در اجرای پایان‌نامه‌ها و رساله‌های دانشجویی با موضوع صنایع‌دستی و آیین‌های سنتی،برگزاری کارگاه‌های آموزشی برای توانمندسازی و مهارت افزایی کارآفرینان صنایع‌دستی و استفاده متقابل از ظرفیت‌های موجود گام برداشت.

عباس امینی زاده شهردار بندرعباس هم بیان داشت: بهره‌مندی از ظرفیت دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی به‌ویژه دانشگاه هرمزگان به‌عنوان دانشگاه مادر، می‌تواند توسعه پایدار شهری را شتاب بخشد و در حوزه گسترش صنایع‌دستی و آیین‌های سنتی شهر خلاق،یاری گر شهرداری،کارآفرینان و تولیدکنندگان این حوزه باشد.

همچنین مدیر مرکز خلاقیت و فناوری‌های نوین شهرداری بندرعباس، امضای تفاهم‌نامه همکاری میان شهرداری و دانشگاه هرمزگان را گامی بلند و عملی برای تحقق اهداف شهر خلاق دانست و بر استمرار این‌گونه همکاری‌ها تأکید کرد.

احمد پایدار افزود: راه‌اندازی بازارهای مجازی و دائم صنایع‌دستی بندرعباس،مراکز سه‌گانه آموزشی،گرنت های تحقیقاتی، مقالات و پژوهش‌ها با موضوع شهر خلاق،حمایت از دانشجویان مقطع دکتری و برگزاری نمایشگاه‌ها و جشنواره‌های بین‌المللی صنایع‌دستی و آیین‌های سنتی ازجمله اقدامات مناطق و سازمان‌های شهرداری بندرعباس است که در دست اقدام است. در ادامه، شماری از اعضای هیئت‌علمی دانشگاه هرمزگان به بیان نقطه نظرات خود پیرامون زمینه‌های گسترش همکاری میان دانشگاه هرمزگان و شهرداری بندرعباس پرداختند.


١٣:٣٣ - 1400/02/11    /    شماره : ١٨٢٨    /    تعداد نمایش : ٤٨٩خروج