چاپ        ارسال به دوست

پیام رئیس دانشگاه هرمزگان به مناسبت روز دانشجو

پیام رئیس دانشگاه هرمزگان به مناسبت روز دانشجو

پیام رئیس دانشگاه هرمزگان به مناسبت روز دانشجو

 16 آذر نماد استكبار ستيزي دانشجويان سرافراز ميهن اسلامي و  یاد آور رشادت دانشجویانی است که سینه خود را در برابر تیرهای استعماری دشمن سپر کردند و در گذر زمان فریاد ضد استکباری ملت ایران را به گوش جهانیان رسانده اند. دانشگاهيان  و بويژه دانشجويان، قشر تاثیرگذار در فرهنگ و کارآمدی همه جانبه‌ یک ملت، نه در یک روز از تقویم که در لحظه لحظه‌ حیات جامعه، حضوری ملموس و مؤثر دارند. دانشجو به عنوان دیده‌بان همیشه بیدار جامعه، با آگاهی از این رسالت بزرگ، همواره اتفاقات پیرامون خود را سنجیده و ریزبینانه رصد می‌کند و با ترازوی نقدی که مبتنی بر اعتدال است فرصت‌ها و چالش‌های پیش روی جامعه را برای دیگران باز می نماید.

اگرچه از شهادت دانشجویان شهید مهدی شریعت رضوی، احمد قندچی و مصطفی بزرگ نیا سال ها می گذرد اما هنوز طراوت آرمان خواهی، نقد و پرسشگري بر فضای دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی حاکم است.

جامعه دانشگاهی دانشگاه هرمزگان  ضمن تكريم و بزرگداشت 16 آذر، روز دانشجو و با گراميداشت ياد خاطره امام شهيدان و ديگر شهداي دانشجو، خود را ملزم و متعهد مي دانند كه علاوه بر كسب فضايل اخلاقي و ديني، باتمام توان خود براي تحقق مرجعيت علمي كشور بكوشند و تحت فرماندهي رهبر معظم انقلاب، گفتمان علم و فناوري را به گفتمان غالب جامعه تبديل كرده و پرچم پر افتخار جمهوري اسلامي ايران را برفراز قله توسعه علمي كشور به اهتزار در آورند.

 


٠٧:١٤ - 1398/09/16    /    شماره : ١٤٩٨    /    تعداد نمایش : ٢٩٤خروج