چاپ        ارسال به دوست

فاز دوم دانشکده علوم انسانی، دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی میناب و مجتمع فروشگاهی چندمنظوره دانشگاه هرمزگان افتتاح شد.

فاز دوم دانشکده علوم انسانی، دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی میناب و مجتمع فروشگاهی چندمنظوره دانشگاه هرمزگان افتتاح شد.

فاز دوم دانشکده علوم انسانی، دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی میناب و مجتمع فروشگاهی چندمنظوره دانشگاه هرمزگان افتتاح شد.

این پروژه‌ها  با حضور دکتر نظرپور، معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، رئیس مجمع نمایندگان استان، نماینده ولی‌فقیه و استاندار هرمزگان به بهره‌برداری رسید.

دکتر نظر پور با اشاره به لزوم افتتاح پروژه‌های آموزشی گفت : در ادبیات معماری، فضای آموزشی به‌عنوان عاملی مؤثر در فرایند  یادگیری و آموزش شناخته می‌شود. اگر این تئوری را بپذیریم، مسئولیت ما در ساخت فضاهای آموزشی بسیار زیاد است و به همین دلیل باید توجه ویژه‌ای به ساخت دانشکده‌هایی با این ویژگی داشته باشیم.
وی افزود : فضای آموزشی مناسب و خوب می‌تواند از طریق پشتیبانی و مهیا نمودن شرایط، زمینه اجرای مطلوب برنامه‌های آموزشی را فراهم کند. اعتقاد ما بر این است که فضا، خود می‌تواند در خلاقیت  دانشجویان نقشی مؤثر داشته باشد . بنابراین برای پرورش انسان‌هایی خلاق، باید فضای معماری دانشگاه‌ها از طراحی خلاقانه برخوردار باشد تا تأثیر خود را درزمان یادگیری و در محیط آموزشی آشکار نماید.

 رئیس دانشگاه هرمزگان نیز در آیین افتتاح گفت :ساختمان شماره ۲ دانشکده علوم انسانی به نام ساختمان مولوی دارای ۲ هزار و ۲۵۰ مترمربع مساحت، ۶ کلاس درس با ظرفیت 260دانشجو، یک سایت رایانه‌ای، چهار سالن چندمنظوره و ۲۸ اتاق اداری است.
علی‌اکبر شیخی فینی روز یکشنبه در مراسم بهره‌برداری از این ساختمان آموزشی افزود: برای احداث این ساختمان ۴۵ میلیارد ریال در مدت هشت سال هزینه شده است.
وی ادامه داد: هم‌زمان با این ساختمان همچنین مجموعه فروشگاهی چندمنظوره با ۵۰۰ متر زیربنا و هزینه ۲میلیارد ۷۰۰میلیون ریال به بهره‌برداری رسید.
رئیس دانشگاه هرمزگان یادآور شد: مرحله دوم دانشکده کشاورزی میناب با مساحت یک هزار و ۲۵۰ مترمربع و هزینه کرد ۲۵ میلیارد به بهره‌برداری می‌رسد.
 شیخی فینی یادآور شد: این مرحله از دانشکده کشاورزی نیز شامل احداث یک ساختمان دارای هشت کلاس درس، یک سایت رایانه‌ و ۲ سالن چندمنظوره می‌شود و دانشجویان مهرماه از این واحد آموزشی استفاده می‌کنند.
وی اضافه کرد: علاوه بر این طرح‌های موجود، هشت پروژه دیگر شامل سالن همایش‌ها، سلف‌سرویس، سالن تکثیر و پرورش آبزیان، محوطه‌سازی و دیوار سازی و استخر سرپوشیده شنا در حال ساخت است.
رئیس دانشگاه هرمزگان اظهار داشت: استخر سرپوشیده با یک هزار ۵۰۰ متر زیربنا تا دهه فجر آماده بهره‌برداری می‌شود که تاکنون برای آن ۳۵میلیارد ریال هزینه شده و برای تکمیل آن حدود ۲۰ میلیارد ریال نیاز است.
شیخی فینی تصریح کرد: ۲ رشته جدید شامل بازرسی و ایمنی فنی و رشته حقوق در مقطع کارشناسی در پردیس دانشگاه هرمزگان و همچنین رشته گیاه‌پزشکی در مقطع کارشناسی به رشته‌های پردیس کشاورزی این دانشگاه در میناب اضافه‌شده است.
وی افزود: این دانشگاه هم‌اکنون دارای پنج هزار و ۵۰۰ دانشجوی بوده که مهرماه امسال ۶۱ دانشجو در مقطع دکترا، ۵۵۰ دانشجوی در مقطع کارشناسی ارشد و 1۲۰۰ دانشجو در مقطع کارشناسی بر دانشجویان کنونی افزوده می‌شود.

 


١٢:١٤ - 1398/06/10    /    شماره : ١٤٤٧    /    تعداد نمایش : ٢٣٦٠خروج