چاپ        ارسال به دوست

برگزاری اجلاس شورای هماهنگی و برنامه ریزی معاونان پژو هش و فناوری دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی منطقه 8

برگزاری اجلاس شورای هماهنگی و برنامه ریزی معاونان پژو هش و فناوری دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی منطقه 8

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه هرمزگان ، اجلاس شورای هماهنگی و برنامه ریزی معاونان پژو هش و فناوری دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی منطقه 8 کشور در دانشگاه هرمزگان برگزار گردید.

این اجلاس با هدف سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی، کمک به انسجام معاونت‌های پژوهش و فناوری مراکز آموزش عالی منطقه هشت، بررسی برنامه‌ها و سیاست‌های خرد و کلان پژوهشی و فناوری، ارتقاء سطح علمی کشور، انتقال تجارب، ارتباط نزدیک صف و ستاد و آینده‌ نگری با حضور دکتر مسعود برومند معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و معاونان پژوهش و فناوری دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی منطقه هشت کشور برگزار شد.

در آغاز دکتر شیخی رئیس دانشگاه هرمزگان ضمن خیر مقدم بیان داشت : دنیای امروز بر پایه علوم و دانش بناشده است و این علوم بر پایه پژوهش و فناوری استوار گردیده و این مهم نیروی محرکه هرگونه توسعه اقتصادی، اجتماعی و سیاسی است.

ایشان در ادامه افزود: اگر در سایر کشورهای پیشرفته ما شاهد رشد و توسعه و ترقی هستیم همه مرهون گسترش تحقیقات و فناوری است و در سال‌های اخیر فعالیت‌های خوب و ارزشمندی درزمینه ی ایجاد و گسترش این ظرفیت در زیست‌بوم پژوهش و فناوری مهیا گردیده و پژوهشگران و محققان ما دریافته‌اند تا خلاقیت و نوآوری را به ثروت و محصول تبدیل نمایند.

وی در خاتمه اظهار امیدواری نمود تا برگزاری این نشست دستاوردهای لازم را در راه توسعه پژوهش و فناوری به همراه داشته باشد.

در ادامه دکتر برومند معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به اهمیت اجلاس معاونان پژوهش و فناوری در مناطق تأکید کرد: اجلاس معاونین پژوهش و فناوری در مناطق دهگانه باید به طور منظم و با برنامه تشکیل شود و اعضای این جلسات باید با محتوا و فکر خلاق در نشست‌ها حضور پیدا کنند تا خروجی جلسات به عنوان ایده و سیاست‌های کلی و کلان مناطق در اختیار مجموعه مدیریت وزارت علوم قرار گیرد.

وی افزود: در شرایط کنونی جهان که رقابت‌های سختی بین دانشگاه‌ها جریان دارد، وظیفه دانشگاه‌ها و مراکر علمی کشور ما این است که علاوه بر آموزش و پژوهش، به خلق فناوری بپردازند تا از چرخه رقابت جهانی حذف نشوند.

وی در پایان بیان داشت: منطقه هشت از جمله مناطقی است که دارای پتانسیل‌های ویژه و خوبی در زمینه‌های مختلف علمی، پژوهشی، فناوری و صنعتی است و لازم است در جلسات این منطقه پیرامون این موضوعات بحث‌های جدی و محتوایی صورت گیرد.

 


١٣:١٤ - 1397/12/01    /    شماره : ١٣٧٤    /    تعداد نمایش : ٨٨٥خروج