چاپ        ارسال به دوست

با حمایت ستاد دریایی معاونت علمی، مرکز رشد دانشگاه هرمزگان برگزار می نمایید:

با حمایت ستاد دریایی معاونت علمی، مرکز رشد دانشگاه هرمزگان برگزار می نمایید:

 برگزاری رویداد ایده برتر صنایع دستی دریایی با هدف تولید محصولات دریایی

دکتر میرزایی مدیر مرکز رشد دانشگاه هرمزگان هدف از برگزاری مسابقه ایده برتر با محوریت صنایع دستی دریایی را بهبود کسب و کار روستایی و خانگی، توسعه سواحل مکران و استفاده از ظرفیت ها و حمایت از فعالان حوزه   فرهنگ و هنر برشمرد و تاکید داشت که استان هرمزگان به علت وجود سواحل زیبا و گسترده خلیج‌فارس و دریای عمان و وجود ۱۵۸۰ کیلومتر خط ساحلی ظرفیت عظیمی ‌برای تولید محصولات صنایع دریایی است و این استان دارای پتانسیل بالایی در زمینه های گوناگون صنایع دستی دریایی دارد. 

ایشان افزودند صنايع دستي به عنوان نماد و تبلور فرهنگ غني اين سرزمين از ديرباز شهرتي جهاني داشته است. خمير مايه اصلي آثاري که به دست هنرمندان خلاق و سختکوش ايراني پديد آمده از عمق تاريخ کهن اين مرز و بوم نشات گرفته است. به عبارت دیگر در دنیای امروز صنایع فرهنگی و کسب و کارهای خانگی هم از نظر ایجاد اشتغال پایدار و هم از حیث گردش اقتصادی و مباحث مربوط به گفتمان سازی و تبلیغات فرهنگی، مورد توجه بسیاری از کشورها است استمرار این فعالیت‌ها و حرکت به سوی توسعه پایدار کسب و کار در این حوزه‌ها، به مطالعات تخصصی و پژوهش نیاز مبرم دارد.

دکتر میرزایی افزود به علت تنوع خوبی که در صدف‌های استان و سایر محصولات دریایی وجود دارد صنایع دستی متنوع و مختلفی را می‌توان تولید کرد.

 وی  افزود: ساخت انواع قاب و تابلوهای هنری و انواع زیورآلات تنها بخشی از محصولاتی است که با استفاده از انواع صدف‌ها می‌شود تولید کرد.

ایشان اظهار امیدواری نمودند امید است با رشد و توسع صنایع دستی و با سرمایه گذاری های کوچک در حوزه صنایع دستی گام های موثری در جهت ایجاد فرصت های ‏شغلی برداشته تا این صنعت جایگاه واقعی خود را از جهات اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و ‏اشتغال‌زایی را پیدا وموجبات رشد و توسعه و اقتصاد مقاومتی که مقام معظم رهبری بر اجرای آن تاکید دارد محقق گردد.


١٤:٢٤ - 1397/07/11    /    شماره : ١٢٦٥    /    تعداد نمایش : ٤٣٢خروج